Skip to content

Python korytnačia grafika v American Center Košice

Kreatívne programovanie v jazyku Python I.

✓  Čo sa naučíte?
V sérii štyroch na seba nadväzujúcich online workshopov sa naučíme úplné základy programovania v programovacom jazyku Python. Korytnačka je grafické pero (grafický robot), ktoré si okrem pozície v grafickej ploche pamätá aj smer natočenia. Zahráme sa na Picassa a pomocou príkazov vytvoríme obrázky zložené z geometrických tvarov, navrhneme vlastnú Minecraft postavičku, prípadne vytvoríme vlastný návrh loga Youtube.

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE  podmienkou. Počítače zabezpečíme, nemusíte si nič priniesť okrem seba, dobrej nálady a chuti niečo nového sa naučiť 🙂

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: [email protected]

Zuzana Sobeková

Lektorka

Zuzka je absolventkou UPJŠ v Košiciach, odbor matematika  - informatika. Lektorovaniu sa intenzívne venuje už tretí rok. Zaujíma sa o nové trendy vo vyučovaní informatiky a rada pracuje so zvedavými deťmi. Usiluje sa deťom ukázať , že aj svet informatiky môže byť zábavný a hlavne kreatívny.

 

Bezplatne

Vek

10 - 15 rokov

Náročnosť

Začiatočníčky

Počet stretnutí

4

Zdieľať

Partneri podujatia

Aj Ty v IT workshopy v American Center Košice realizujeme v spolupráci s American Spaces Slovakia, vďaka podpore Veľvyslanectva USA na Slovensku.