arrow

Programujeme v RobotStudiu


girl

26.10.2020

17:00

Dlhodobý kurz

Stredoškoláčky


Zaujíma Ťa robotika a umelá inteligencia? Túžila si prísť na to, ako pracujú priemyselné roboty napríklad v továrni na výrobu Tvojich obľúbených čokoládových praliniek? Aj Ty v IT v spolupráci so spoločnosťou ABB, s.r.o pripravilo výnimočný ONLINE Aj Ty v IT Coding Club s odborníkmi z oblasti robotiky a umelej inteligencie, ktorý Ťa priamo naučí, ako sa taký robot programuje v RobotStudiu a kde všade sa to môžeš využiť.

☑  Čo sa naučíš:

  • Postup vytvorenia stanice s robotom a virtuálnym kontrolérom,
  • Vytvorenie jednoduchého modelu,
  • Vytvorenie nástroja,
  • Vytvorenie workobjektu,
  • Vytvorenie pozícií a trajektórie,
  • Spustenie,
  • Zmeny nástroja / workobjektu.

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú s programovaním žiadne skúsenosti.

 

☑ Kedy?
V pondelok  26. októbra 2020, v čase 17:00 – 19:00 hod.

 

☑ Kde?
Aj Ty v IT Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registované účastníčky mailom.

 

☑ Čo teraz?
Zaujala Ťa téma tohto Online Aj Ty v IT Coding Clubu?

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑ Čo budete potrebovať?
Do vašich počítačov si, prosím, najneskôr deň vopred nainštalujte softwér RobotStudio, aby ste mohli pracovať zároveň s lektorom: https://new.abb.com/products/robotics/sk/robotstudio/na-stiahnutie

 

☑ Kto ťa bude učiť?

Ing. Marián Kováčik – je absolvent Materiálovo-technologickej fakulty STU v Trnave v odbore Aplikovaná informatika a automatizácia v priemysle. Prax v odbore získal v spoločnostiach Volkswagen Slovakia (technik pre softvér PLC a robotov) a Peugeot Citroen Slovakia (špecialista pre robotiku). Už štrnásť rokov pôsobí ako aplikačný inžinier a vedúci oddelenia technickej podpory v spoločnosti ABB, s.r.o., v ktorej viedol niekoľko projektov od samotného návrhu, cez realizáciu až po odovzdanie zákazníkovi (medzi nimi aj spomínaného pralinkového robota).

 

☑ Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok, ale prípadných problémov s inštaláciou, kontaktujte Bobu: dancova@ajtyvit.sk

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Clubs vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore spoločnosti Zurich Insurance.

Túto tému nám pomohla pripraviť spoločnosť ABB.

 

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na cechova@ajtyvit.sk a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubs práve vy!