arrow

Programujeme v RobotStudiu


girl

22.04.2020

17:00

Online

Stredoškoláčky


Robotika a umelá inteligencia zblízka

Zaujíma Ťa robotika a umelá inteligencia? Túžila si prísť na to, ako pracujú priemyselné roboty napríklad v továrni na výrobu Tvojich obľúbených čokoládových praliniek?  Aj Ty v IT v spolupráci so spoločnosťou ABB, s.r.o pripravilo výnimočný ONLINE Coding Club s odborníkmi z oblasti robotiky a umelej inteligencie, ktorý Ťa priamo naučí, ako sa taký robot programuje v RoborStudiu a kde všade sa to môžeš využiť.

Čo sa naučíš:

  • Postup vytvorenia stanice s robotom a virtuálnym kontrolérom,
  • Vytvorenie jednoduchého modelu,
  • Vytvorenie nástroja,
  • Vytvorenie workobjektu,
  • Vytvorenie pozícií a trajektórie,
  • Spustenie,
  • Zmeny nástroja / workobjektu

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú s programovaním žiadne skúsenosti.

 

☑ Kedy?
V stredu 22. apríla 2020, v čase 17:00 – 19:00 hod.

 

☑ Kde?
Aj Ty v IT Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registované účastníčky mailom.

 

☑ Lektor

Ing. Marián Kováčik – je absolvent Materiálovo-technologickej fakulty STU v Trnave v odbore Aplikovaná informatika a automatizácia v priemysle. Prax v odbore získal v spoločnostiach Volkswagen Slovakia (technik pre softvér PLC a robotov) a Peugeot Citroen Slovakia ( špecialista pre robotiku). Už štrnásť rokov pôsobí však ako aplikačný inžinier a vedúci oddelenia technickej podpory v spoločnosti ABB, s.r.o. , v ktorej viedol niekoľko projektov od samotného návrhu, cez realizáciu až po odovzdanie zákazníkovi (medzi nimi aj spomínaného pralinkového robota).

 

 

☑ Čo budete potrebovať?

☑ Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok, ale prípadných problémov s inštaláciou, kontaktujte Bobu: [email protected]

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Clubs vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore spoločnosti Zurich Insurance:

Tému na mesiac apríl nám pomohla pripraviť spoločnosť ABB.

 

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na [email protected] a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubs práve vy!