arrow

Programovanie v Javascripte s Processingom – Pixely


girl

15.06.2020

16:00

Online

Stredoškoláčky


Processing je nástroj na kreatívne programovanie. Práve kreativita pomôže pomôcť odbúrať strach z neznámeho a objavovať možnosti, ktoré programovanie ponúka.

Pomocou kreslenia kódom sa naučíte základné princípy programovania. V tomto ONLINE Aj Ty v IT Coding Clube sa pomocou Processingu bližšie pozrieme na obrázky a pixely. Ukážeme si ako fungujú základné filtre na úpravu fotografií (jas, kontrast, zafarbenie) a na záver si napíšeme vlastný kód, ktorý z fotky vytvorí maľbu inšpirovanú známym dielom Slnečnice od Vincenta Van Gogha. Ukážku si môžte pozrieť tu.

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Pre úplné začiatočníčky, ktoré by chceli pochopiť programovanie, ale majú strach a myslia si že to nezvládnu. Stačí mať chuť niečo si nakresliť.

 

☑ Kedy?
V pondelok 15. júna 2020, v čase 16:00 – 19:00 hod.

 

☑ Kde?
Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registrované účastníčky e-mailom.

 

☑ Čo teraz?
Zaujala Ťa téma júnového Aj Ty v IT Coding Clubu?

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑ Čo budete potrebovať?
Počítač, stabilné internetové pripojenie, ľubovoľná fotografia na šírku (s rozlíšením aspoň 1200px na šírku).

 

☑ Kto ťa bude učiť?

Zuzana Liptáková je grafická dizajnérka na voľnej nohe. Venuje sa vytváraniu vizuálnej identity pre rôzne firmy alebo podujatia, grafickej úprave kníh, alebo aj tvorbe webstránok. Vo svojom voľnom čase robí workshopy, kde sa prepája digitálny a fyzický svet vyrábaním točiacich sa, kresliacich, svietiacich a iných objektov.

 

 

 

 

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj Mirku: [email protected]

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore spoločnosti Zurich Insurance:

 

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na [email protected] a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubs práve vy!