arrow

Priemyselná automatizácia – PLC programovanie


girl

06.05.2021

17:00

Online

Stredoškoláčky


Ty ešte nevieš čo je automatizácia a prečo by Ťa to malo zaujímať?

Na tomto kurze si vysvetlíme, že automatizácia je prítomná úplne pri každej výrobe po celom svete a bez nej by to už asi ani nešlo.

Aj Ty v IT pripravilo ONLINE Aj Ty v IT Coding Club v spolupráci so spoločnosťou ABB, s.r.o, odborníkmi z oblasti automatizácie, ktorí Ťa priamo naučia, ako sa automatizácia robí v praxi.

Ovládaš nejaký programovací jazyk? Ak áno, tak potom vieš, že stačí ak sa ho naučíš raz a otvoria sa ti dvere príležitostí. Na tomto kurze si tiež ukážeme určitý druh programovacieho jazyka, vďaka čomu si rozšíriš svoje obzory.

☑  Čo sa naučíš:

    • Krátky úvod do PLC programovania
    • Ako vlastne dochádza k zautomatizovaniu výroby
    • Ako výrobnej linke vdýchnuť život a rozhýbať ju

 

☑  Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú s programovaním žiadne skúsenosti.

 

☑ Kedy?
Vo štvrtok 6. mája 2021, v čase 17:00 – 20:00 hod.

 

☑ Kde?
Aj Ty v IT Coding Club bude prebiehať ONLINE. Podrobné informácie dostanú registrované účastníčky mailom.

 

☑ Čo teraz?
Zaujala Ťa téma tohto Online Aj Ty v IT Coding Clubu?

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

☑ Čo budeš potrebovať?

PC s operačným systémom Windows
Do svojho počítača si, prosím, najneskôr deň vopred nainštaluj softwér Automation Builder 2.4., aby si mohla pracovať zároveň s lektorom: Tu stiahni
(Pozor! bezplatná licencia je platná 30 dní. Preto si prosím software inštaluj tak, aby Ti licencia platila počas workshopu)

 

☑ Kto ťa bude učiť?

Ing. Janka Korcová študovala na STU v Bratislave na Fakulte elektrotechniky a informatiky odbor elektrotechnika.
V ABB pracuje ako aplikačný inžinier pre automatizáciu. V praxi to znamená, že má na starosti PLC programovanie. Vytvára alebo upravuje program podľa potrieb zákazníka. Súčasťou tejto práce je aj vytváranie obrazoviek, ktoré sa nachádzajú  vo výrobe, pomocou ktorých sa ovládajú výrobne procesy.

 

 

☑ Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok, alebo prípadných problémov s inštaláciou, kontaktujte Matúša: masica@ajtyvit.sk

 

☑ Partneri

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore Zurich Foundation:

Túto tému nám pomohla pripraviť spoločnosť ABB.

Máte zaujímavú tému alebo nápad na workshop pre stredoškoláčky? Napíšte nám viac na masica@ajtyvit.sk a ďalší mesiac sa môžete stať lokálnym partnerom Aj Ty v IT Coding Clubs práve vy!