Skip to content

Predvianočný workshop s umelou inteligenciou

Chceš zažiť umelú inteligenciu na vlastnej koži? Zabudni na Hollywood, my Ti ju prinesieme až k Tebe do izby!

07.12.2021

17:00 - 19:00

Online Event

 

V priebehu dvojhodinového workshopu si spoločne vyskúšame umelú inteligenciu v rôznych aplikáciách a budeme sa zamýšľať nad jej možnosťami v súčasnosti a azda aj blízkej budúcnosti. Pozrieme sa, ako vyzerá umenie vytvorené s pomocou umelej inteligencie. A vycvičíme si vlastnú neurónovú sieť na rozpoznávanie vianočných objektov, ktoré okolo seba nájdeme.

 

✓ Čo je potrebné si priniesť?
Počítač/notebook a stabilné internetové pripojenie + ideálne i web camera (kvôli pokusom, nie kvôli meetingu 😉 a mobilný telefón

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Megi Marcinčinovú: marcincinova@ajtyvit.sk

Zuzana Tkáčová

lektorka

Pôvodne študovala za zdravotnú sestru, neskôr sa rozhodla pre štúdium umelej inteligencie na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Popri tom robila pedagogické štúdium a stala sa učiteľkou odborných elektrotechnických a informatických predmetov na strednej škole. Potom prišiel pilotný projekt EÚ s názvom Nano You (Nanotechnologic foru Youth), kde ako učiteľ overovala vzdelávacie materiály pre nanotechnológie. Po skončení projektu absolvovala špacializačné štúdium nanoedukácie (t.j. vyučovanie nanovedy a nanotechnológií) pre učiteľov v USA a postgraduálne interdisciplinárne štúdium nanobiotechnológií v Nemecku. Momentálne pôsobí na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach ako učiteľka informatiky a na Ústave informatiky Prídrodovedeckej fakulty UPJŠ v Košicicach ako expert pre didaktické inovácie pre predmet informatika v Národnom projekte „IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie“, kde vytvára metodické materiály na vyučovanie pre učiteľov informatiky na základných a stredných školách. V roku 2019 získala ocenenie Učiteľka Slovenska.

 

Bezplatne

Náročnosť

Začiatočníčky

Vek

15 - 19 rokov

Zdieľať

Partneri podujatia

Tento workshop organizujeme vďaka podpore Fondu SK-NIC.

Registrátorom domény www.ajtyvit.sk je WebSupport.