arrow

Postav si svoj vlastný webový server


girl

28.05.2019

17:00

Workshop

Dospelé ženy


Zaujíma ťa, čo sa skrýva na pozadí každého webu, ktorý navštevuješ? Čo je to webhosting? Odpovede na tieto otázky nájdeš na tomto praktickom a zaujímavom workhsope.

Webhosting je pomerne populárna služba, s ktorou sa stretol v nejakej podobe už takmer každý. Čo to však znamená, mať svoj vlastný webový server? Ako si na vlastnom webovom serveri sprevádzkovať vlastný blog? Čo to znamená mať doménu a smerovať ju na svoj server? Spoločne si prejdeme všetky tieto kroky, a ty tak spoznáš, čo sa skrýva na pozadí každého webu, ktorý navštevuješ.

Účastníčky potrebujú vlastné notebooky, na ktorých budú mať nainštalovaný virtualbox a stiahnutý image s operačným systémom.

Kedy: 28.5.2019 od 17.00 do 20.00 hod.

Kde: FIIT STU, Ilkovičova 2, Bratislava

Kapacita: 15 účastníčok

Cena: 5 eur

Registrácia TU.

Lektor: Marek Galiński

Marek Galinski

Doktorand na FIIT STU, zakladateľ Regex (www.regex.sk) zakladateľ Bratislava OpenCamp (www.opencamp.sk).

Vývoju webov a mobilných aplikácií sa venujem od roku 2010, kedy to celé začalo jedným náhodným projektom. V súčasnosti už vyše 5 rokov existuje spoločnosť Regex s.r.o., ktorej tím pracoval na projektoch pre rôzne medzinárodné značky. Popritom pôsobím na FIIT STU v Bratislave, kde učím a dokončujem svoje PhD. Považujem za dôležité, aby sa komunita ľudí pracujúca s otvorenými technnológiami stretávala a navzájom si odovzdávala svoje skúsenosti, preto som pred dvoma rokmi založil Bratislava OpenCamp – komunitnú konferenciu zameranú na otvorené technológie. Keďže ma moja práca nenúti sedieť na jednom mieste, často ju spájam s cestovaním a občas sa zadarí každý týžden pracovať v kaviarni v inej krajine.