arrow

Micro:bit LOVE


girl

24.01.2019

16:00

Workshop

Stredoškoláčky


Bratislava- Stredoškoláčky - Pozor! Ďalší Aj Ty v IT Coding Club je tu!

Januárový program Aj Ty v IT Coding clubu v Bratislave ponúka skvelú príležitosť zoznámiť sa s malým, čarovným zariadením – micro:bitom

Čo sa bude diať?

Pod vedením lektora budeme programovať malé šikovné zariadenia s názvom “micro:bit”.
Aby sme Vám ukázali všetky možnosti, ktoré micro:bit má, bude mať workshop nasledovný obsah:

Čo je to physical computing? Ako sa počítače prepoja s fyzickým reálnym svetom? Ako ovládať jednoduché interaktívne objekty pomocou mikropočítača micro:bit. Naprogramujeme si micro:bit pomocou grafických blokov, rozblikáme si LEDky, maticový displej a nahodíme aj nejaké tie senzory. Máte sa na čo tešiť.

Kedy a kde?

24.1.2019 od 17:00 – 19:00 na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU, Ilkovičova 3, 841 04 Bratislava, blok D, 2.poschodie

Kto vás bude učiť?

Januárový workshop Aj Ty v IT Coding Clubu v Bratislave vedie Richard Balogh

Richard Balogh pôsobí na Ústave automobilovej mechatroniky na Fakulte elektrotechniky a informatiky na STU v Bratislave. Študoval na Elektrotechnickej fakulte, kde na Ústave robotiky a kybernetiky získal PhD. Je zakladateľom občianskeho združenia Robotika.SK a hlavným organizátorom súťaže mobilných robotov ISTROBOT. Je spoluzakladateľom konferencie Robotics in Education. A okrem toho je hlavny lektorom našej Akadémie programovania.

Pre koho je kurz určený?

Kurz je pre všetky zvedavé stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré láka magický svet IT.

——————————————————————————————

Google pomáha stredoškoláčkam objavovať TECH svet.

Aj Ty v  IT Coding Cluby sa realizujú za podpory grantu od Google.org.

Aj Ty v IT Coding Club v Trečíne má každý mesiac jednu nosnú tému, okolo ktorej sa realizuje jeden až päť workshopov v danom mesiaci. Sú určené výlučne pre stredoškoláčky, slečny vo veku 15-19 rokov. Za úspešné absolvovanie Aj Ty v IT Coding Clubu v Trenčíne sa považuje účasť na všetkých workshopoch v danom mesiaci. Vzhľadom k tomu, že nosné témy Aj Ty v IT Coding Clubu v Trenčíne sú každý mesiac iné, v prípade záujmu je možné absolvovať Aj Ty v IT Coding Club viac krát.

Kontakt

V prípade akýchkoľvek zvedavých otázok kontaktujte Bobu na [email protected]

Čo teraz?

Zaujala vás téma januárového Aj Ty v IT Coding Clubu v Bratislave? Zaregistrujte sa už teraz!