Skip to content

Micro:bit pre začiatočníčky v American Center Banská Bystrica

Poď sa zoznámiť s najmenším počítačom Micro:bitom

✓  Čo sa naučíte?

Na workshope sa naučíme základy programovania micro:bitu, zoznámime sa s programovacím prostredím Makecode.org, vyskúšame si niekoľko jednoduchých úloh: animácie, led dióda, neopixelový pásik a iné.

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Predošlá skúsenosť s programovaním NIE JE  podmienkou. Počítače a všetko potrebné zabezpečíme, nemusíte si nič priniesť okrem seba, dobrej nálady a chuti niečo nového sa naučiť 🙂

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Polešenskú: [email protected]

Matúš Masica

Projektový koordinátor a lektor

Matúš sa venuje najmä oblasti IT projektového manažmentu s ktorým má už skoro 10 ročné skúsenosti. Pôsobil v nadnárodnej IT firme, ale aj v slovenských firmách zameraných na IT inovácie. V našej organizácii pôsobí na pozícii Projektového koordinátora a lektora. Ako projektový manažér a scrum master sa zameriava na agilné metódy vedenia projektov. Z programovacích jazykov pracuje najmä s jazykom Python, HTML a CSS. Matúš vyštudoval vysokú školu v Banskej Bystrici. Po nazbieraní pracovných skúseností v zahraničí, ale aj v Bratislave, sa rozhodol do Banskej Bystrici vrátiť. Momentálne, ako lektor, pomáha Aj Ty v IT učiť dievčatá ľúbiť IT.

 

Bezplatne

Náročnosť

Začiatočníčky

Vek

10 - 15 rokov

Zdieľať

Partneri podujatia

Aj Ty v IT workshopy v American Center Košice realizujeme v spolupráci s American Spaces Slovakia, vďaka podpore Veľvyslanectva USA na Slovensku.