Skip to content

Micro:bit pre pokročilé v American Center Košice

Micro:bit už poznáš, poď vyskúšať micro:bit autíčka 🙂

✓  Čo sa naučíte?
Na treťom júlovom Aj Ty v IT workshope pre dievčatá v American Center Košice využijeme získané znalosti o micro:bite a naučíme Ťa pomocou neho ovládať autíčko. A nie len to – autíčka si sami poskladáme a zistíme, ako je možné komunikovať medzi dvomi micro:bitmi navzájom.

 

✓  Čo je potrebné ovládať?

Základy práce s počítačom (práca s myšou a s klávesnicou, základy práce s webovým prehliadačom, vyhľadávanie na internete, kopírovanie súborov a pod.). Začiatočnícke skúsenosti s micro:bitom sú podmienkou účasti. Počítače a všetko potrebné zabezpečíme, nemusíte si nič priniesť okrem seba, dobrej nálady a chuti niečo nového sa naučiť 🙂

 

✓ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj projektovú manažérku Lenku Kohútovú: [email protected]

Samuel Zboja

Lektor

Samo je študentom Právnickej fakulty UK a technológie sú jeho vášňou. V Aj Ty v IT začal svoju cestu ako technická podpora, z čoho sa veľmi rýchlo preklopil do role lektora. Dnes sa venuje workshopom pre žiakov základných a stredných škôl. Sám s programovaním začínal v ich veku a preto vie oceniť aké možnosti dnes majú a teší sa, že ich môže na ceste do IT sveta sprevádzať. Jeho srdcovou záležitosťou je kreatívne programovanie a micro:bity.

 

Bezplatne

Vek

9 - 15 rokov

Náročnosť

Pokročilé

Počet stretnutí

1

Zdieľať

Partneri podujatia

Aj Ty v IT workshopy v American Center Košice realizujeme v spolupráci s American Spaces Slovakia, vďaka podpore Veľvyslanectva USA na Slovensku.