arrow

Kurz Data Science a Machine Learning 2


girl

03.05.2021

17:00

Dlhodobý kurz

Dospelé ženy


Zvládate prácu s dátami na výbornú. Čo tak sa posunúť trocha vyššie?

Kurz je z polovice Data Science a z druhej polovice Machine Learning. Zameranie kurzu je na praktickosť a inžinierske porozumenie.

Kedy: od 3.5.2021 do 24.6.2021, celkovo 16 lekcií.
Kapacita: 25 účastníčok
Cena: 399,- € (platbu je možné rozdeliť na dve splátky)
Termín na registrácie: do 23. apríla 2021. Následne prebehne výber účastníčok, zaregistrovaným najneskôr 26. apríla 2021 pošleme informáciu, či ste splnili podmienky na prijatie.

Zaregistrujte sa cez tento formulár.

 

Výber účastníčok: Keďže sa nám na Aj Ty v IT akadémie zvykne hlásiť dva až trikrát viac uchádzačiek, ako je kapacita kurzu, lektor a projektová manažérka z prihlásených uchádzačiek vyberajú tie, ktoré sa kurzu zúčastnia.  Rozhodujúcim kritériom pri výbere je motivácia, pre ktorú sa chce uchádzačka zúčastniť akadémie a to, ako plánuje zúžitkovať nadobudnuté znalosti. Odporúčame preto venovať zvýšenú pozornosť pri vyplňovaní registrácie práve týmto častiam. Všetkým vybratým účastníčkam sa ozveme najneskôr 26. apríla 2021.

Forma

 • Kurz prebieha formou 16 detailne pripravených lekcií, ktoré budeme sprístupňovať každý pondelok a štvrtok.
  • Lekcie sú dostupné 24/7. Každá účastníčka si môže zvoliť vlastný harmonogram štúdia. Nie ste viazaná na čas, lekcie si môžete pustiť kedy chcete a študovať v čase, kedy vám to najlepšie vyhovuje
 • Pre každú účastníčku je zabezpečená osobná podpora cez aplikáciu Discord.
  • Môžete sa tak spoľahnút, že v prípade akýchkoľvek operatívných problémov či otázok, sa máte na koho obrátiť. Naši lektori radi a ochotne vyriešia váš problém a zodpovedajú všetky otázky súvisiace s kurzom a preberanou tematikou.
 • Nepravidelne budú prebiehať aj online naživo Q&A.
 • Každá účastníčka bude priebežne pracovať na projekte.

Okrem samotných lekcií obsahuje kurz aj ďalšie podujatia, ktorých absolvovanie veľmi odporúčame:

 • Workshop Ako sa učiť
  • Workshopom vás prevedie Klaudia Bednárová, riaditeľka the Bridge – English Language Centre. Predstaví vám základné techniky, ako sa učiť a zlepšovať v cudzom jazyku, pričom tieto techniky môžete aplikovať aj na učenie technických zručností. Uskutoční sa 7. mája 2021 o 18:00 hod. a trvá 1 hodinu.
  • Zároveň budete mať možnosť otestovať si úroveň anglického jazyka cez plnú verziu nástroja TrackTest.
 • CV workshop
  • IT headhunterka Lucia Štellerová a Senior Talent Management konzultantka vo firme Avast Zuzana Andel vás prevedú tým, ako napísať životopis, motivačný list a ako sa pripraviť na pohovor. Workshop sa uskutoční 20. mája 2021 o 17:00 hod. a trvá 2 hodiny.
 • Workshop #IamRemarkable
  • Ako súčasť iniciatívy spoločnosti Google, ktorá umožňuje ženám a nedostatočne zastúpeným skupinám osláviť svoje úspechy na pracovisku i mimo neho. Lektoruje Alexandra Foglszinger Janiak. Workshop sa uskutoční 13. mája 2021 a trvá 1,5 hodiny.
 • Workshop o vyjednávaní platu
  • Lektor Viktor Kostický vám predstaví techniky, ako vyjednávať plat a vysvetlí faktory, ktoré vyjednávanie ovplyvňujú. Workshop trvá 1 hodinu a uskutoční sa 3. júna 2021 od 17:00 hod.
 • LinkedIn workshop
  • Ako používať LinkedIn, čo je dôležité pri tvorbe profilu, ako na ňom nájsť relevatné kontakty a pracovné ponuky vysvetlí lektorka Barbora Gešková. Workshop trvá 2 hodiny a uskutoční sa 3. júna 2021 od 18:00 hod.
 • Príprava na technický pohovor
  • Recruiterský tím zo spoločnosti Accenture vás prevedie procesom, ktorý prebieha ako technická časť pohovorov. Uskutoční sa 16. júna 2021 od 17:00 hod. a trvá 2 hodiny.

Obsah kurzu

 1. Intro do kurzu
 2. Predstavenie nástrojov na Data Science a Machine Learning
 3. Metodológia Data Science procesu
 4. Analýza dát s použitím Pythonu
 5. Vizualizácia dát s pomocou Pythonu
 6. Fitovanie kriviek a lineárna regresia
 7. Úvod do Machine Learning
 8. Aplikovanie Machine Learning
 9. Logistická regresia
 10. Rozhodovacie stromy
 11. Klustrovanie (zhlukovanie)
 12. Neurónové siete + predstavenie projektu na doma
 13. Odporúčacie systémy
 14. Vylaďovanie modelov a ich parametrov
 15. Redukcia dimenzionality a vizualizácie
 16. Praktická aplikácia pomocou knižníc Tensorflow-u alebo PyTorch-u

Lektori

Jakub Bahyl je Data Scientist, Python programátor a konzultant v oblasti dátových projektov. Pôvodne vyštudoval teoretickú fyziku na matfyze v Bratislave.

LinkedIn

 

 

Matúš Cimerman je Lead ML Engineer v Blueprint Power, veľký nadšenec pre Machine Learning a dáta. Rád hľadá inovatívne riešenia.

Linkedin

 

V prípade otázok kontaktujte projektovú manažérku Veroniku Pizano [email protected].

Tento kurz je organizovaný vďaka podpore spoločností Accenture a Avast.