arrow

Kurz C++


girl

26.10.2020

18:00

Krátkodobý kurz

Dospelé ženy


Spoznajte jeden z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti.

C++ patrí medzi najpopulárnejšia programovacie jazyky súčasnosti. Nájdete ho všade, kde ide o výkon a efektívnosť, od malých čipov v práčkach a autách, cez operačné systémy počítačov a video hry, až po vysokovýkonné servery. Aj viacero knižníc v data science používa C++ na dosiahnutie vyššieho výkonu (numpy, tensorflow, R). C++ je však univerzálny jazyk, v ktorom sa dá naprogramovať čokoľvek.

Väčšina programovacích jazykov je sprostredkovaná a zjednodušená, pre pohodlie programátoriek. Naopak, C++ dovoľuje programátorkám presne špecifikovať, ako má aplikácia prebiehať. Práve táto úroveň kontroly dovoľuje C++ aplikáciám dosiahnuť sľubovaný výkon. Preto sa na kurze okrem programovania naučíme aj veľa o fungovaní počítača a operačného systému. K tomu pridáme základy používania terminálu, gitu, kompilátoru, a kopec menších zaujímavých tém.

 

Zaregistruj sa cez tento formulár

 

Kedy: od 26. októbra 2020 vždy v pondelky a stredy od 18:00 do 20:00 hod., celkovo 6 lekcií
Kde: online cez Zoom
Kapacita: 15 účastníčok
Cena: 29 eur
Čo je potrebné:
 vlastný počítač s možnosťou nainštalovania aplikácii, stabilné internetové pripojenie, ideálne aj externá obrazovka

Tento kurz je technicky náročnejší a je potrebné, aby sa účastníčka venovala obsahu aj mimo lekcií. Odhadujeme, že na každú dvojhodinovú lekciu potrebuje účastníčka venovať štúdiu vo voľnom čase ďalšie dve hodiny.

Lektor

Martin Krištien študuje počítačovú vedu na Edinburghskej univerzite. Venuje sa hlavne nízko-úrovňovému systémovému programovaniu, ale zaujímajú ho aj oblasti dátovej vedy a umelej inteligencie. Popri štúdiu vyučuje, či už na univerzite alebo v rámci stredoškolských letných táborov Akadémie Discover.

 

 

 

V prípade otázok kontaktujte projektovú manažérku Veroniku Pizano: pizano@ajtyvit.sk.