arrow

Kreatívne programovanie


girl

25.02.2020

15:00

Dlhodobý kurz

Stredoškoláčky


Pre micro:bit všeobecne platí heslo: „kto nezažije, neuverí“ koľko zábavy toto maličké zariadenie ponúka.

Na dvoch stretnutiach Coding Clubu sa zoznámime s micro:bitom a pomocou grafických blokov si naprogramujeme jednoduché úlohy. Ukážeme si mnohé možnosti, ktoré micro:bit ponúka. A že toho nie je málo! Rozblikáme si LEDky a displej, odskúšame hudbu a nahodíme aj nejaké tie senzory. No a na záver aj niečo zložitejšie – vytvoríme vlastnú počítačovú sieť a vyskúšame niečo SMART!


☑ 
 Pre koho?
Pre stredoškoláčky/osemročáčky – vo veku 15-19 rokov, ktoré zaujíma svet moderných technológií. Je určený pre začiatočníčky, ktoré nemajú s micro:bitom žiadne skúsenosti.

☑ Kedy?
stretneme sa 2x v dňoch 25.2. a 17.3.2020, v čase 15 – 17 hod.


☑ Kde?

V učebni P2, Prírodovedecká fakulta UPJŠ, Jesenná 5, Košice.


☑ Kto ťa bude učiť?

 

Zuzana Tkáčová – pôvodne študovala za zdravotnú sestru, neskôr sa rozhodla pre štúdium umelej inteligencie na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Popri tom robila pedagogické štúdium a stala sa učiteľkou odborných elektrotechnických a informatických predmetov na strednej škole. Potom prišiel pilotný projekt EÚ s názvom Nano You (Nanotechnologic foru Youth), kde ako učiteľ overovala vzdelávacie materiály pre nanotechnológie. Po skončení projektu absolvovala špacializačné štúdium nanoedukácie (t.j. vyučovanie nanovedy a nanotechnológií) pre učiteľov v USA a postgraduálne interdisciplinárne štúdium nanobiotechnológií v Nemecku. Momentálne pôsobí na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach ako učiteľka informatiky a na Ústave informatiky Prídrodovedeckej fakulty UPJŠ v Košicicach ako expert pre didaktické inovácie pre predmet informatika v Národnom projekte “IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie”, kde vytvára metodické materiály na vyučovanie pre učiteľov informatiky na základných a stredných školách. Minulý rok získala ocenenie Učiteľka Slovenska.

 

 Čo je potrebné si priniesť
Dobrú náladu 🙂

☑ Kontakt
V prípade akýchkoľvek otázok kontaktuj Bobu: dancova@ajtyvit.sk

 


☑ Partneri

Google pomáha stredoškoláčkam objavovať TECH svet.

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org.

 

Objavovať IT svet nám v mesiaci február a marec pomáha Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. 

 

 Čo teraz?
Zaujala Ťa téma marcového Aj Ty v IT Coding Clubu v Košiciach?

Zaregistruj sa na nový termín 24.3. a 7.4.2020! Registrácia spustená TU.