arrow

Frida Talks Tech Bratislava edition II.


girl

22.11.2018

18:00

IT network

Dospelé ženy


Úspešný meetup ajťáčiek a žien, ktoré by chceli byť súčasťou sveta technológií, prichádza po druhýkrát do Bratislavy!

FRIDA TALKS TECH

Výnimočné podujatie pre ajťáčky a tie, ktoré láka svet IT.

Čo vás počas Frida Talks Tech – Bratislava edition II čaká a neminie?

Inšpiratívne príbehy úspešných ajťáčiek, novinky zo sveta technológií, organizácie, ktoré vám môžu pomôcť dostať sa do IT sektora, ale hlavne príležitosť spoznať sa a networkovať.

Kedy a kde? 22.11.2018 18:00 HubHub.

Program Frida Talks Tech Bratislava edition II

1. Blok – začiatok 18:05

 • Veronika Pizano, Project Manager, Aj Ty v IT
 • Petra Kotuliaková, CEO, Aj Ty v IT
 • Natália Kisková, Head of HubHub

18:15

Keynote speech by Jana Šefčíková, programátorka na backende, Dublin

18:30

Panelová diskusia: „Líderka medzi mužmi.“

Moderuje: Natália Kisková, Head of HubHub

Hostia:

 • Peter Irikovský, CEO, Exponea
 • Martina Drahošová, Head of Business Development, ixworx
 • Richard Hargaš, Slovakia Local Geo Technology Lead, Accenture
 • Martina Sokolíková, Grow with Google Manager, Google Slovakia

19:10 – 19:35

Prestávka, networking

2. Blok – začiatok 19:35

Príbehy a diskusia s inšpiratívnymi ženami

 • Markéta Jansová, PhD CERN Ženeva
 • Mária Sztarovics, Co-owner, Wings4You
 • Eva Danillová, COO, VIPTel
 • Jana Šefčíková, programátorka na backende, Dublin
 • Martina Sokolíková, Grow with Google Manager, Google Slovakia

Lístky zakúpite tu http://bit.ly/FridaBA2019listok

O tom, že Frida Talks Tech je výnimočné a inšpiratívne podujatie, sa presvedčíte aj v tomto videu.

Profily:

Martina Sokolíková vyštudovala marketing a manažment na Fakulte manažmentu na Univerzite Komenského. Pracovala v trivagu a viacerých startupoch v Nemecku a na Slovensku. Od roku 2015 pracuje pre slovenskú pobočku Google, najprv ako koordinátorka programu Google Partners a momentálne vedie vzdelávaciu iniciatívu Grow with Google na Slovensku. Založila obchod so šatkami gatogato.
Peter Irikovsky, generálny riaditeľ Exponea experience cloud, je (i) podnikateľom v oblasti technológií so silným zázemím v e-commerce (založil skupinu Slevomat s príjmami viac ako 100 miliónov eur za menej ako 5 rokov), (ii) spíker (prednášal pre Forbes, StartupGrind, veľvyslanectvo USA alebo na poducjatiach Európskej komisie) a (iii) investor (partner v spoločnosti LRJ Capital, investičná holdingová spoločnosť so silným poslaním). Medzi predchádzajúce skúsenosti Petra patria McKinsey, Groupon, Slevomat a KPMG. Je držiteľom titulu v oblasti informatiky, je absolventom Singularity univerzity. V oblasti neziskových organizácií je v dozornej rade  Medzinárodnej cenovy vojvodu z Edinburghu na Slovensku, členom predstavenstva National Monuments Foundation a členom výboru v LEAF Award a Millennium Candler Prize.
Mária Sztarovics, Co-owner, Wings4You

Zakladateľka a spolumajiteľka B2B marketingovej agentúry Wings4U. Začínala popri materskej dovolenke v časoch krízy, napriek tomu dokázala svoju firmu dostať do celého sveta. Všetci vo firme pracuju pomocou konceptu ,remote work, alebo práce na diaľku. To umožnilo spoločnosti pracovať na projektech v 94 krajináach a okrem Česka sídli aj v Singapure a Seattli. Medzi jej klientov patria Microsoft, Twitter či Oracle.

Richard Hargaš, Slovakia Local Geo Technology Lead, Accenture

Absolvent Fakulty managementu Univerzity Komenského, špecializácia Finančný management.Od roku 1999 pôsobí v spoločnosti Accenture, kde sa podieľal na dodávke mnohých projektov v telekomunikačnom sektore v strednej Európe a na Blízkom východe. V posledných rokoch riadil komplexné transformačné projekty v oblasti CRM.Zodpovedný za slovenskú lokálnu Technology divíziu.Pride (LGBT) co-lead pre Accenture na Slovensku.

Eva Danillová, COO, VIPTel

Vystudovala som na FIIT STU odbor Pocitacove a komunikacne siete ako jedina absolventka v mojom rocniku v danom odbore. Pracujem v malej telekomunikacnej spolocnosti, nase produkty su zname pod znackou VIPTel, kde som zacala robit uz pocas studia na vysokej skole. Momentalne pracujem na pozicii COO ale presla som si vela poziciami a zacinala som u nas na technickom oddeleni ako sietovy specialista, potom som technicke oddelenie aj viedla, presla som cez obchodne oddelenie az som skoncila ako COO. Uz pocas skoly som sa snazila motivovat dievcata k studiu IT lebo IT je super, preto vlastne aj od zaciatku projektu spolupracujeme s Aj Ty v IT a snazim sa dievcata v tom IT podporovat vzdy ked sa da.

Markéta JANSOVÁ

Markéta je absolventkou pražského Matfyzu, kde studovala fyziku elementárních částic. Během svého studia též pracovala jako software developerka v české firmě CertiCon. Po dokončení studia byla přijata Univerzitou Štrasburk na doktorát, během kterého se hlavně věnovala lovu nových částic v CERNu. Nyní žije v Bratislavě, kde je momentálně na lovu své vysněné pozice v  IT.

Jana Šefčíková je vychodňarka, programátorka a hrdá nerd-ka. Žije v Dubline a v IT sa pohybuje viac ako 12 rokov. Väčšinu času pracovala ako programátorka na backende pre rôzne firmy, okrem iného aj pre Facebook. Miluje alogritmy a fotografiu. V súčasnosti pripravuje algoritmický bootcamp, ktorý pomôže uchádzačom v príprave na pohovory do top firiem.
Martina Drahošová, Head of Business Development, ixworx

Martina vedie business development v slovenskom startupe ixworx zameranom na virtuálnu a rozšírenú realitu a 3D technológie. Študovala a žila v zahraničí a verí v slovenský potenciál, najmä v oblasti technológii. Takisto verí v potenciál žien priniesť pozitívnu zmenu do dlhodobo mužských odvetvi a prispieť tak k celospoločenskej zmene.