arrow

Dátová analytika ľudskou rečou


girl

28.05.2019

15:00

Dlhodobý kurz

Stredoškoláčky


Ďalšie dve stretnutia Aj Ty v IT Coding Clubu v Košiciach sa budú niesť v duchu Dátovej analýzy.

Čo je to Dátová analýza?

Všade okolo nás sú dáta. Nakúpiš v obchode a tvoj nákup sa uloží do databázy. Prihlásiš sa na sociálnu sieť a pozrieš si stránky, ktoré ti odporučia tvoji priatelia. Naklikáš si v eshope objednávku a oni ti odporučia ďalšie produkty, lebo niekto pred tebou si ich kúpil spolu. Chceš vedieť prečo ako a načo sa toto všetko deje? Prihlás sa na 2 stretnutia Aj Ty v IT Coding Clubu v Košiciach, ktoré ťa naučia ako vytvoriť a spustiť jednoduchý analytický projekt v jazyku R.

 

Kedy a kde?

  • 28.5.2019 – 15:00 – 17:00, Katedra kybernetiky a umelej inteligencie FEI TU, Vysokoškolskej 4 v Laboratóriu dátovej analytiky, Košice
  • 11.6.2019 – 15:00 – 17:00, Katedra kybernetiky a umelej inteligencie FEI TU, Vysokoškolskej 4 v Laboratóriu dátovej analytiky, Košice

 

Kto vás bude učiť?

František Babič – Od roku 2009 pracuje na Katedre kybernetiky a umelej inteligencie na TU v Košiciach, najprv ako odborný asistent, od roku 2018 ako docent v študijnom programe Hospodárska informatika. Na katedre vyučuje predmety venované analýze dát, projektovému manažmentu alebo návrhu informačných systémov. Vo svojej odbornej činnosti sa podieľal na návrhu prediktívnych modelov pre predpoveď počasia alebo zlepšenie medicínskej diagnostiky vybraných chorôb.

Martin Sarnovský – Od roku 2009 pracuje ako odborný asistent na Katedre kybernetiky a umelej inteligencie na TU v Košiciach. Na katedre vyučuje predmety venujúce sa analýze a spracovaniu veľkých dát, analýze a návrhu IS a metodikám IT riadenia. Má skúsenosti z práce na viacerých domácich aj európskych výskumných projektov. Vo svojej odbornej činnosti sa venuje najmä technológiám pre spracovanie a analýzu veľkých dát a dátovej analytike aplikovanej v doméne manažmentu IT služieb.

 

Partneri Coding Clubu

Táto aktivita je súčasťou projektu Data analytics for Generation Z, ktorý je riešený na FEI TUKE s podporu IBM Slovensko.

 

Pre koho je kurz určený?

Kurz je pre všetky zvedavé stredoškoláčky, ktoré láka magický svet IT.

 

Google pomáha stredoškoláčkam objavovať TECH svet.

Aj Ty v  IT Coding Cluby sa realizujú za podpory grantu od Google.org.

 

Kontakt

V prípade akýchkoľvek zvedavých otázok kontaktujte Bobu na dancova@ajtyvit.sk

 

Čo teraz?

Zaujala vás téma Aj Ty v IT Coding Clubu v Košiciach?

Tak si neváhajte zarezervovať svoje miesto ešte dnes.