arrow

Bezpečnosť na internete pre matky


girl

03.03.2020

17:00

Workshop

Dospelé ženy


Workshop pre matky je určený najmä ženám, ktoré majú deti vo veku od nula do 12 rokov. Zistíte, ako nastaviť pravidlá pre deti pri používaní zariadení a internetu a ako zariadenia zabezpečiť.

 

Kedy: v utorok 3. marca od 17 do 20 hod.
Kde: Aupark Tower, Einsteinova 24, Bratislava
Kapacita: 12 účastníčok
Cena: 5 eur (platba je realizovaná v prospech Aj Ty v IT na zabezpečenie organizácie workshopu)

Zaregistruj sa cez tento formulár

Na workshope sa dozviete, aké sú odporúčania pre “screen time” pre deti v rôznych vekových kategóriách, ako nastaviť zariadenia a aké sú odporúčania pre rôzny internetový obsah pre deti.

Na workshope preberieme:

  • Screen time
  • Čo povoliť deťom inštalovať
  • K čomu dať na internete deťom prístup
  • Čo je Parental Control a ako ho nastaviť na mobilných zariadeniach a počítačoch
  • Aké sú možnosti nastavení a obmedzení herných konzol a herných klientov

Lektori

Jakub Daubner

Od detstva ho bavili prírodné vedy, a preto sa rozhodol študovať teoretickú informatiku v Bratislave a aplikovanú informatiku v Žiline. Popri štúdiu začal pracovať v ESET Viruslabe, kde sa mu po viac ako 10 rokoch podarilo vybudovať oddelenie s cca 45 vývojarmi. Jeho tím sa venuje najmä vývoju interných nástrojov a automatických systémov a z ich dielne je aj detekčný modul postavený na strojovom učení a umelej inteligencii. Okrem práce ho však baví aj vzdelávanie detí, čo si posledných 8 rokov skúša aj na vlastných synoch. 🙂 Na ich základnej škole momentálne vedie programátorsky krúžok pre 1. stupeň a tiež spolupracuje s Ondrejom Kubovičom na projekte Digital Skills, v rámci ktorého tvoria vzdelávacie materiály a chodia aj školiť učiteľov.

Ondrej Kubovič

Od detstva mal vďaka svojmu otcovi blízko k počítačom a počítačovým hrám. Profesionálne sa však do IT sféry prepracoval až po siedmych rokoch práce v slovenských médiách, kde sa ako reportér venoval kybernetickej bezpečnosti, obrane či vnútornej bezpečnosti. V ESETe pracuje ako špecialista na digitálnu bezpečnosť a jeho prácou je najmä budovanie povedomia o kybernetických hrozbách a prezentácia ESET výskumu v médiách či na bezpečnostných konferenciách. Okrem toho sa s Jakubom Daubnerom podieľa aj na projekte Digital Skills, ktorým sa snažia rozšíriť výučbu informatiky na Slovensku o informácie z oblasti digitálnej bezpečnosti.