arrow

Ako dostať viac žien do IT?


girl

29.04.2019

17:00

Prednášky/ Diskusie

Dospelé ženy


Aj vy hľadáte cestu do sveta IT?

Príďte spolu s nami diskutovať o tom, ako sa dá nízky počet žien v IT úspešne zvyšovať.

Poďte brainstormovať o tom, ako by sa dal zvyšovať počet žien v IT. Poradkyňa v Európskej komisii Lucia Kleštincová vás prevedie tým, aké sú procesy a možnosti na európskej úrovni, akými krajinami a ich opatreniami sa možno inšpirovať, ale aj aké sú hlavné prekážky v takýchto procesoch.

Predstavíme vám tiež naše tipy a triky z Aj Ty v IT kuchyne a jednotlivé akadémie, ktoré ročne pomáhajú desiatkam žien na Slovensku nájsť si to svoje miesto vo svete technológií.

✅Kedy: 29. apríl, 2019, 17:00-20:00

✅Kde:  FIIT STU, Ilkovičova 2, Bratislava

✅Cena: bezplatne

✅Kapacita: 30 účastníčiek

✅Registrácia TU.

✅Lektorka:

 Lucia Kleštincová prináša novú víziu zastupovania slovenských záujmov na európskej úrovni. Počas svojho pôsobenia na Slovensku riadila projekt na lepšie prepojenie škôl s trhom práce a zvýšenie popularity technických odborov. V rámci kampane Nemaj na saláme organizovala desiatky workshopov na školách po všetkých regiónoch a spolupracovala s rôznymi organizáciami na búranie bariér vstupu do IT. Aj vďaka tomu je už roky fanúšičkou projektov ako Aj ty v IT.

Za posledné roky sa naučila obracať sa v Bruseli, a teraz je späť na Slovensku, ktorému ponúka hodnotové, profesionálne a moderné zastúpenie našich záujmov v Európskom parlamente. Mrzí ju, ak Slováci a Slovenky nie sú na európskej úrovni zastupovaní tak, ako si to zaslúžia. Podľa Lucie je najvyšší čas to zmeniť aj preto, aby sme sa jedného dňa nezobudili do zlého sna tak, ako mnohí Briti po referende o brexite.

Posledných päť rokov pracovala v Európskej komisii na témach, ktorým sa venovala už aj na Slovensku – inovácie v priemysle, využívanie technológií pre efektívnejšie fungovanie štátnej správy a skvalitňovanie školstva pre lepšie uplatnenie našich talentov na trhu práce. Zodpovednosť za koordináciu príprav na brexit ju poznačila natoľko, že sa rozhodla stať aktívnejším hlasom zodpovednej európskej politiky na Slovensku. Okrem toho sa zaoberá vplyvom technológií a veľkých dát na fungovanie nášho hospodárstva a spoločnosti, ale aj otázkou dostupnosti kariérnych príležitostí v európskych inštitúciách pre talenty zo Slovenska. Jej najväčšia vášeň je podpora žien v ich osobnom a profesionálnom rozvoji, aj preto v Bruseli založila niekoľko networkových skupín pre Slovenky. V minulosti sa venovala v Komisii aj témam ako reforma verejného obstarávania na Slovensku, e-governmentu či podpore malých a stredných podnikov napr. v cestovnom ruchu.