arrow

Akadémia programovania – workshop pre pedagógov (Košice)


girl

06.03.2019

8:00

Workshop

Dospelé ženy


S obľúbeným workshopom výlučne pre pedagógov prichádzame aj do Košíc! Akadémia programovania vám odhalí krásu micro:bitov.

Ste učiteľ či učiteľka? Láka vás svet IT? Chceli by ste si “ohmatať” micro:bity a vyskúšať si kreatívne programovanie priamo v praxi?  

Akadémia programovania prichádza za vami aj do Košíc už 6.marca 2019.

Prihlasovací formulár TU.

—————————

Viac o Akadémii programovania

Prečo školíme pedagógov?

Akadémia programovania je projektom Microsoftu Česká republika a Slovensko a na Slovensku ho realizuje organizácia Aj Ty v IT.

Cieľom Akadémie programovania je vyškoliť desiatky učiteľov na celom Slovensku, ktorí budú následne viesť skupiny dievčat ku kreatívnemu programovaniu počas 10 výukových hodín na základných a stredných školách či IT kluboch.

Ako to prebieha?

Programuje sa pomocou malých šikovných zariadení s názvom “micro:bit”. Ten je skvelou pomôckou pri výučbe formou tzv. „physical computing“, teda „fyzického programovania“, kedy učitelia a následne dievčatá prídu aj do fyzického, nielen virtuálneho kontaktu s kódom.

“Dievčatá sú malé „tvorilky“. Chceme, aby v ich hlavách vznikli nové nápady a tie následne preniesli do IT sveta. Či to budú semafory povoľujúce vstup rodičov do izby, blikajúce kvetinky, či svietiace kabelky, podstatné je, že samé prídu s nápadom, navrhnú realizáciu, naprogramujú a svoj nápad sprevádzkujú. Toto je najlepšia cesta, ako im ukázať, o čom vlastne „to IT je“,“ dopĺňa Kotuliaková.

Aké máme úspechy?

V roku 2018 sme vyškolili vyše 120 pedagógov (viď celý článok). 

Viac info o Akadémii programovania na web stránke.