quotes
IT oblasť som vždy považovala za veľmi "sľubnú", nakoľko sa celá spoločnosť čím ďalej tým viac digitalizuje a IT technológie postupne prenikajú do každého odvetia. Navyše, je tam priestor na rozvoj, stále zlepšovanie a učenie sa
arrow

Z MARKETINGOVEJ ŠPECIALISTKY SOFTVÉROVÁ TESTERKA ZA 6 TÝŽDŇOV


Vyštudovala verejnú správu, niekoľko rokov úspešne pôsobila v marketingu, napriek tomu hľadala a našla spôsob, ako sa dostať do sveta technológií. Veronika Fedorková je jednou z absolventiek kurzu organizácie Aj Ty v IT, Women tester academy.

Po veľkom úspechu pilotného ročníka, v rámci ktorého deväť z dvanástich absolventiek dostalo pracovnú ponuku vo firme Accenture, štartuje 19.3.2018 Women tester academy II.

Skratka do IT?

Po absolvovaní vysokej školy Veroniku lákal IT sektor, ale keďže nemala potrebné vzdelanie, túto možnosť zavrhla. “IT oblasť som vždy považovala za veľmi “sľubnú”, nakoľko sa celá spoločnosť čím ďalej tým viac digitalizuje a IT technológie postupne prenikajú do každého odvetia. Navyše, je tam priestor na rozvoj, stále zlepšovanie a učenie sa,” objasňuje Veronika. O to viac ju nadchla ponuka na kurz, ktorý sľuboval “skratku” do IT cez softvérový testing.

Ženy sa už nechcú báť (počítačových) myší

Na jesennú kampaň Women tester academy zareagovalo vyše 60 žien z rôznych odborov- marketing, zdravotníctvo, financie, či administratíva. Spájala ich však túžba po zmene zamestnania a minimálna predchádzajúca skúsenosť s IT. “Pôvodne som si myslel, že účastníčky kurzu budú mať aspoň základné technické zručnosti. Práve opak bol pravdou. O to viac som bol milo prekvapený ich prístupom a snahou naučiť sa niečo nové a defacto reštartnúť svoju kariéru,” približuje Tomáš Pekarovič, jeden z lektorov Women tester academy.

Nadšenie a odhodlanie sa vyplatilo a z dvanástich úspešných absolventiek Women tester academy až deväť dostalo príležitosť začať svoju IT kariéru na pozícii softvérových testeriek vo firme Accenture. K uplatneniu na trhu práce im tiež pomohla certifikácia ISTQB, ktorá je súčasťou kurzu. “Už od začiatku sme deklarovali náš záujem o zamestnanie úspešných absolventiek kurzu. Práve zmena kariérneho smerovania a okamžité úspešné získanie zamestnania môžu byť pozitívnym signálom a motiváciou aj pre iné ženy,” dodáva Maroš Čuchta, riaditeľ Accenture technologického centra v Bratislave.

Accenture hľadá ďalšie testerky

Počet žien, ktoré dostali príležitosť pôsobiť ako softvérové testerky, pozitívne prekvapil aj samotných organizátorov. “Som úprimne hrdá na všetky účastníčky. Vďaka svojej motivácii a odhodlaniu dosiahli obdivuhodné výsledky,” priznáva Lucia Štellerová, kariérna poradkyňa Aj Ty v IT.

Na základe kvalitnej odbornej prípravy kurzu a odhodlania jeho účastníčok sa začiatkom roka 2018 firma Accenture stala oficiálnym partnerom Aj Ty v IT, čím sľubuje možnosť uchádzať sa o zamestnanie ďalším úspešným absolventkám nového kurzu Women tester academy II. “Ako technologickej firmy sa nás nízke zastúpenie žien v IT bytostne dotýka. Zároveň vidíme oblasť softvérového testingu ako jednu z najjednoduchších ciest, ako preniknúť do sveta IT aj pre úplných začiatočníkov,” dodáva Maroš Čuchta.

Women tester academy mení životy

Nová Women tester academy II štartuje 19. marca 2018. Možnosť prihlásiť sa končí 19. februára 2018. Svoje brány otvára všetkým ženám, ktoré túžia po zmene zamestnania a neboja sa novej výzvy. “Nikdy nie je na takýto krok neskoro. Aj keď ste sa roky pohybovali v inej sfére,” vysvetľuje Martina Môciková, ďalšia nová testerka, ktorá len pred nedávnom pôsobila v administratíve.

“Určite by som Women tester academy odporúčila ženám naokolo. Lebo pokiaľ ich IT sektor zaujíma, práve táto akadémia im môže zmeniť život,” uzatvára Veronika.

Zaujal vás tento kurz?

Pozrite sa na našom webe v sekcii Podujatia, či momentálne prebieha nábor do nového ročníka WTA.