arrow

Už po druhý raz otvárame Aj Ty v IT Coding Clubs


Už druhý školský rok otvárame sériu pravidelných stretnutí dievčat s informatikou v Aj Ty v IT Coding Cluboch. Po Bratislave, Košiciach, Trenčíne, Prešove a Martine naviac aj v dvoch nových mestách: v Žiline a v Banskej Bystrici.

Osobná skúsenosť je najlepším učiteľom a motivátorom, preto sme s podporou grantu od spoločnosti Google.org vytvorili projekt  Aj Ty v IT Coding Clubs, prostredníctvom ktorého ponúkame dievčatám vo veku od 15 do 19 rokov intenzívne kurzy vzdelávania v oblasti IT.

Pravidelné stretnutia sa konajú každý mesiac v siedmych slovenských mestách a študentkám stredných škôl a osemročných gymnázií približujú rozmanité témy a tematické bloky z oblasti nových technológií. Naši lektori sú naslovovzatí odborníci z praxe. Pomocou praktických úloh a cvičení sa preto dievčatá nielen niečo nové dozvedia, ale zároveň získajú aj množstvo nových zručností.

V školskom roku 2019/2020 sa naše študentky môžu tešiť napríklad na základy umelej inteligencie, programovania, webdizajnu, úpravy fotografií atď.

 

Jesenný program Aj Ty v IT Coding Clubs nájdete TU.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte Bobu: [email protected]