arrow

Je tu Scratch Match 2021!


Štartujeme piaty ročník súťaže v kreatívnom programovaní dievčat Scratch Match, v ktorom sme si pre vás pripravili viaceré novinky.

Prvou a jednou z najväčších z nich je, že sme pre vytvorili samostatnú webstránku scratchmatch.sk, na ktorej nájdete všetky dôležité informácie o programovacom jazyku Scratch, históriu, harmonogram a pravidlá súťaže, odporúčania na zaujímavé linky, pripravované workshopy a tiež aj štyri fungl nové videá s tipmi dvojnásobnej víťazky Scratch Match 2018 a 2020 Lenky Hradiskej.

PROJEKTOVÝ KALENDÁR
Keďže kľúčom k úspechu je aj správny time manažment, pripravili sme pre vás celkom nový Projektový kalendár, ktorý vám pomôže rozvrhnúť si prípavy tak, aby ste sa nemuseli stresovať s termínom odovzdania projektov. S nadhľadom vás prevedie prípravným obdobím a žiadny z dôležitých termínov vám už neujde. Najlepšie je, keď si kalendár stiahnete, vytlačíte a doma pripnete na viditeľné miesto.

Ak ešte váhate, či pre vás súťaž je tá pravá, ubezpečujeme vás, že stačí ak máte 8-15 rokov a chuť učiť sa niečo nové. Odmenou vám budú nové zručnosti, zážitky a kontakty. Zistíte, že dokážete zvládnuť oveľa viac, ako ste si mysleli a tiež, že programovanie vie byť naozaj zábavné. A keď správne zapojíte váš talent a kreativitu, môžete dokonca vyhrať zaujímavé ceny!

Inšpirujte sa našou dovjnásobnou víťazskou Lenkou Hradiskou a ponorte sa do Scratchu aj vy. Môžete sa prihlásiť individuálne alebo v tíme s dvomi kamoškami. Na zvládnutie Scratchu a naprogramovanie vášho projektu máte ešte čas viac ako dva mesiace, termín pre registráciu projektu je 31. 3. Scratch vám však môže celkom zmeniť život!

TEMATICKÉ ONLINE KURZY
Ak Scratch ešte nepoznáte, alebo si nie ste isté niektorými jeho funkciami, ponúkame vám už tradične aj online workshopy. Tohtoročnou novinkou sú kurzy podľa úrovne vašich Scratch zručností . Pre začínajúce Scratcherky máme k dipozícii základný kurz Zoznámenie so Scratchom, pre skúsenejšie ponúkame tematické workshopy. Z aktuálnej ponuky si môžete vybrať z týchto kurzov:

26.1. a 28.1 ZOZNÁMENIE SO SCRATCHOM (12-15 rokov).

4. 2 ZOZNÁMENIE SO SCRATCHOM (8-11 rokov).

11.2. SCRATCH – PRETEKY

16.2. SCRATCH – ÚNIK Z BLUDISKA

18.2. SCRATCH – KLONY ÚTOČIA

25.2. SCRATCH – PROGRAMUJEME UMENIE 

2.3. SCRATCH – PROGRAMUJEME JAVY V PRÍRODE

 

SÚŤAŽ SCRATCH MATCH
vznikla v roku 2017 na základe spolupráce s organizáciou Skool. Od malej súťaže pre 20 dievčat v roku 2017, sme sa postupne prepracovali k viac ako 70 dievčatám v roku 2020. Súťaž sme rozšírili o kategóriu mladších dievčat a vytvorili sme samostatné kategórie pre jednotlivcov a trojčlenné tímy – súťaž tak realizujeme až v 4 kategóriách. Od roku 2017 sa do súťaže zapojilo spolu 223 dievčat a vytvorili spolu 133 projektov.

 

Partneri projektu

 

 

 

Mediálny partner: