arrow

GIRL´S DAY už po ôsmy raz priblíži stredoškoláčkam svet technológií


Už po ôsmy raz sa uskutoční celoslovenské podujatie GIRL´S DAY, ktoré prepája IT firmy a organizácie so stredoškoláčkami po celom Slovensku, aby ich motivovalo k štúdiu informatiky a kariére i podnikaniu v tomto sektore. Podujatie je súčasťou osláv Medzinárodného dňa žien a dievčat v IT, ktorý sa oslavuje na celom svete vždy v štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci a tento rok pripadlo na 22. apríla.

Na Slovensku ho od začiatku organizačne zastrešuje naše občianske združenie a aj napriek pretrvávajúcej pandemickej situácii sme pripravili program, ktorý dievčatám priblíži informácie z pozadia IT firiem, aj osobné skúsenosti žien a dievčat, ktoré už v IT pracujú alebo ho študujú.

NAŽIVO Z GIRL´S DAY ŠTÚDIA

Celá akcia bude prebiehať formou živého online vysielania z Girl´s Day štúdia, jedinou podmienkou účasti je včasná registrácia.Približne dvojhodinový program z Girl´s Day štúdia budú tvoriť interaktívne vstupy a krátke videá na tému Prečo by si mala rozumieť technológiám a Keď ťa neúspech nakopne. Na motivačných príbehoch piatich rečníčok a rečníka ukážu, že aj neúspech ich môže niečo zásadné naučiť a niekedy dokonca aj nasmerovať k budúcej kariére. Záver bude patriť moderovanej diskusii Spoznaj IT faCOOLty o štúdiu a atmosfére na slovenských IT fakultách spoločne s ich aktuálnymi i čerstvo skončenými študentkami.  Naprieč celým programom budú môcť dievčatá zároveň zbierať indície do tematickej virtuálnej escape room, v ktorej môžu vyhrať aj zaujímavé ceny.


KAŽDOROČNÁ OSLAVA PRÍLEŽITOSTÍ

Girl´s Day je pre nás každoročne oslavou príležitostí, ktoré sa otvárajú pre dievčatá v oblasti technológií. Na základe získanej spätnej väzby od stredoškoláčok vieme, že ich úvahy o budúcom smerovaní Girl´s Day naozaj ovplyvnil. Usilovali sme sa, aby sme aj tento rok pripravili podujatie s lákavým a inšpiratívnym programom. Ďakujeme všetkým partnerom, ktorí nás podporujú pri tejto ceste za objavovaním ženského potenciálu,“ povedala zakladateľka a riaditeľka Aj Ty v IT Petra Kotuliaková.

Dievčatá sa môžu na Girl´s Day prihlasovať prostredníctvom registračného portálu na webovej stránke www.girlsday.sk do 20. apríla.

 

PARTNER PROJEKTU:

 

 

 

POD ZÁŠTITOU:

 

 

 

 

 

 

FIREMNÍ PARTNERI:

Accenture Technology Solutions – Slovakia, s.r.o.

GlobalLogic Slovakia s.r.o.

GoHealth, s.r.o.

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Piano Software, s.r.o.

Slovak Business Agency

Studio23

 

PODPOROVATELIA:

Atos IT Solutions and Services s.r.o.

Avast Slovakia s.r.o.

DATALAN, a.s.

ESET, spol. s.r.o.

HB REAVIS Slovakia a.s.

Lynx – s. r. o. Košice

Optio, s.r.o.

Orange Slovensko, a.s.

QBSW, a.s.

Software AG Development Center Slovakia, s.r.o.

Slovak Telekom, a.s.

Unicorn Systems SK s.r.o

VSE Holding a.s.

Zurich Foundation

 

MEDIÁLNI PARTNERI

Robime.it   IndexMag  Najmama.sk  Živé.sk  Zones.sk