arrow

CODING CLUBS: Do nového školského roka s novými výzvami!


So začiatkom nového školského roka už tradične otvárame aj našu kurzovú sezónu, v ktorej nemôžu chýbať ani obľúbené Aj Ty v IT Coding Clubs. Stálica nášho programu pre stredoškoláčky sa aj tento rok bude konať v siedmych slovenských mestách  – Bratislave, Košiciach, Trenčíne, Žiline, Martine, Prešove a Banskej Bystrici. Dievčatá v nich majú príležitosť sa pravidelne stretávať a získavať nové vedomosti a IT zručnosti, zdieľať svoje skúsenosti a nadväzovať tiež nové priateľstvá.

Tohtoročná situácia si vyžiadala aj niekoľko zmien. Tou najväšou bolo, že sme sa konečne odhodlali k tomu, o čom sme doteraz len snívali: zapojiť prostredníctvom online kurzov aj dievčatá z regiónov, kde naše Aj Ty v IT Coding Clubs dosiaľ neboli dostupné. A keďže sa nám táto forma osvedčila, zaradili sme do našej stálej programovej ponuky aj novovzniknuté ONLINE Aj Ty v IT Coding Clubs.

Nie je to však len forma, ktorá sa čiastočne zmenila. V tomto školskom roku pripravujeme aj viaceré nové témy, vďaka ktorým dievčatá spoznajú IT svet z novej perspektívy: budú sa učiť nielen programovať rôzne hry a aplikácie, tvoriť webstránky a grafiku, ale stretnú sa aj s umelou inteligenciou a rozšírenou realitou a môžu si vyskúšať princíp fungovania smart home. Okrem ovládania rôznych softvérov sa naučia pracovať aj s hardvérom – stretnú sa s Lego robotmi, Yumi robotom, obľúbenými micro:bitmi a arduinom, ako aj s 2D a 3D tlačou. Ponoria sa do analýzy dát, SQL i Maschine Learningu, vďaka ktorým môžu zlepšiť možnosti svojho uplatnenia na trhu práce. Neobídeme spolu však ani témy ako UX dizajn či bezpečnosť na internete.  Jednoducho: stredoškoláčky, máte sa na čo tešiť!

 

Program Aj Ty v IT Coding Clubs na najbližšie obdobie:

 

24.09.2020     Bratislava – Vytvor si vlastnú WIFI sieť

25.09.2020     Trenčín – Začíname s úpravou videa

30.09.2020     Košice – Naprogramuj si chatbota

01.10.2020     Online – Programovanie s JavaScriptom a P5.js

02.10.2020     Online – Vytvor si vlastnú AR hru

13.10.2020     Trenčín – Vytvor si vlastnú WiFi sieť

19.10.2020     Košice – Šifrovanie v Pythone

19.10.2020     Online – Úvod do tvorby webstránok a aplikácií

20.10.2020    Online – Vytvor si svoju JavaScript hru

21.10.2020     Martin – Kamerovanie / streamovanie

26.10.2020    Bratislava – Programujeme v RobotStudiu

 

Ďalšie témy zverejníme už čoskoro. Pre info o otvorených podujatiach sledujte náš web alebo sociálne siete: Facebook a Instagram.

 

Aj Ty v IT Coding Cluby vznikli v roku 2018 za podpory grantu od Google.org. Od apríla 2020 ich organizujeme vďaka podpore Zurich Foundation: