arrow

AKADÉMIA PROGRAMOVANIA – PRICHÁDZA NA SLOVENSKO


Svet IT nemusí byť nudný … presvedčte sa sami na kurzoch Akadémie programovania pre dievčatá.

Podľa prieskumu spoločnosti Microsoft si vie viac ako 45 % dievčat na slovenských základných školách predstaviť kariéru vo vede a technike, chýba im však podpora najbližšieho okolia – najmä od rodiny a učiteľov. Preto nás veľmi teší, že v rámci grantu od Microsoft Corporation sa budeme môcť na Slovensku zamerať práve na pomoc učiteľom nadobudnúť moderné digitálne zručnosti a programovanie a na druhej strane motivovať dievčatá k technológiam.

Čo je naším cieľom?

Zábavnou a tvorivou formou naučiť dievčatá základy programovania. Chceme, aby počas každej Akadémie programovania vznikli nové či bežné no, vytunované predmety, ktoré budú svietiť, blikať, skákať, a to všetko podľa “pokynov” a pod dozorom svojich stvoriteliek. Podstatné je však, aby sa dievčatá zabávali a pritom hlavne učili a naučili, že svet IT nemusí byť nudný.

Ako to bude prebiehať?

Programovať budeme pomocou malých šikovných zariadení s názvom “micro:bit“. Aby sme aj pedagógom ukázali všetky možnosti, ktoré micro:bit pri výučbe ponúka, začneme sériou workshopov pre pedagógov. Naším cieľom je nájsť pedagógov, ktorí sú ochotní s našou pomocou viesť skupiny dievčat počas 10 výukových hodín na svojich školách či kluboch.

Každý účastník workshopu (pedagóg alebo zapálený rodič, ktorý má chuť viesť dievčatá na škole) si so sebou odnesie svoj vlastný micro:bit, aby s ním vedel aj naďalej pracovať a skúšať jeho možnosti.

Akadémiu programovania zrealizujeme so školami, ktoré majú záujem podporovať dievčatá vo vzdelávaní v IT oblasti.

Škole poskytneme sady micro:bitov pre každú zapojenú študentku. Cieľom pravidelných stretnutí je v rozsahu 10 hodín vytvoriť jednoduchý produkt.

Akadémiu programovania, samotné kurzy pre dievčatá, zrealizujeme na základných rovnako ako stredných školách.

Začiatok prvého cyklu prebehne v marci 2018 (22.2.2018 v Bratislave, 1.3.2018 v Bratislave, v marci aj v Košiciach a na strednom Slovensku).

Aktuálne termíny, registrácie a ďalšie informácie o tomto projekte môžete nájsť na  www.akademiaprogramovania.sk

Vaše Aj Ty v IT

Manažér projektu: [email protected]