girl

arrow

Štefan Šimík

Lektor WDA

girl

Prezraď nám na úvod niečo o sebe.

Moje meno je Štefan Šimík, 34 rokov. Pochádzam z Trnavy, posledné roky fungujem najmä v Bratislave, keďže je tu široká škála možností realizovať sa v oblasti Data Science.

Čo robíš, v akej firme pôsobíš? (Prosím, zrozumiteľnou rečou:))

Pracujem ako konzultant modernej dátovej analytiky. Pre banky realizujem viacero projektov v oblasti Data Science a využitia potenciálu umelej inteligencie. Priebežne pracujem aj na vzdelávacom procese a tvorbe kurzov, kde sa snažíme vychovať novú generáciu šikovných analytičiek 🙂

Prakticky to funguje tak, že detailne zanalyzujeme dáta nášho klienta. Tých je väčšinou viac ako je ľudská myseľ schopná poňať a zrozumiteľne vyhodnotiť. Počítače to však zvládaju oveľa lepšie. Následne prichádza na rad Strojové učenie (Machine learning) a celá veda skrytá pod názvom “Umelá inteligencia” (Artificial Intelligence / AI). Pomocou nich vieme z dát vytvoriť sofistikované modely, ktoré sa dokážu vysporiadať aj s veľkým množstvom dáť – a zistiť fungujúce pravidlá a vzorce správania. Pomocou  nich tak dokážeme predikovať budúci výsledok či odporučiť, čo treba spraviť, aby sme s vyššou pravdepdobnosťou dosiahli stanovené ciele.

Prečo odporúčaš ženám sa prihlásiť do akadémie? Čo to dáva ženám-účastníčkam?

Women Data Academy je optimálna voľba pre dámy, ktorých zaujíma moderná dátová analytika a chcú preniknúť hlbšie do tejto oblasti. Výhodou kurzu je, že kladieme veľký dôraz jednoduchosť a pochopiteľnosť aj pre začiatočníkov. Ukážeme vám, že témy, ktoré sa navonok často javia ako zložité, môžu byť zmysluplné a jednoduché, keď sa vysvetlí aj prečo a pridajú sa potrebné súvislosti. Veci vám tak dávajú sedliacky zmysel a z takého rozvoja máte radosť.

Rovnako dôležitá súčasť našej akadémie, že vám dá aj potrebnú prax. Súčasťou akadémie je množstvo praktických úloh, cvičeni aj väčších projektov z reálneho života. Tie vám pomôžu vstrebať všetku teóriu a výrazne zdvihnú vaše sebahodnotenie z pôvodného “veď ja toho moc neviem ani som to nikdy nerobila“ na nové vnímanie “dokážem spraviť riadny progress a zvládla som už viacero projektov”. Táto praktická skúsenosť s reálnymi projektami a primeraná odvaha je často kľúčová pri hľadaní nových pracovných príležitostí.

Jednu vec vám vieme sľúbit dámy:

“Ak vy budete na kurze dobre počúvať, premýšlať, pýtať sa a pristupovať dôsledne k príprave všetkých úloh, tak my po skončení tohto kurzu z vás spravíme šikovnejšiu a sebavedomejšiu ženu, schopnú robiť dátovú analytiku s vysokým potenciálom zlepšiť svoju kariéru aj finančné ohodnotenie.”

 

Akú skúsenosť máš s lektorovaním WDA – čo ti to dalo?

Keď učíte druhých a ste nútení veci jasne vysvetliť, posunie vás to. Už to nie je len o technických schopnostiach, ale aj o nadhľade nad technológiou a súvislostiach.

Čo sa týka realizácie kurzu, musím oceniť celý kolektív okolo Peti Kotuliakovej a Lucky Štellerovej zo združenia Aj Ty v IT. Tie dámy majú drive, sú otvorené novým nápadom a veľmi akcie schopné. Keď sa pre niečo rozhodnú, veci majú spád a realizácia rýchlo napreduje. V takom tíme je potom radosť spolupracovať.

Nejaký osobný pohľad na Woman Data Academy?

 

Women Data Academy vnímam ako skvelý nápad a projekt z dielne Aj Ty v IT, ktorý pozitívne mení životy všetkých zúčastnených – účastníčok kurzu, lektorov aj celého organizačného tímu.

Vždy sa tešíme, keď vidíme, aký obrovský posun dokážu spraviť dámy za tak enormne krátky čas. Podľa vyjadrení účastníčok minulého kurzu, sa niekedy dámy naučia za 2 mesiace viac, ako za predchádzajúce roky formálneho štúdia.

A my ako tím sa rovnako meníme a rastieme spolu s nimi. Získavame spätnú väzbu a neustále zlepšujeme celý proces školenia nášho kurzu. Ako celý realizačný tím máme medzi sebou veľmi dobré vzťahy a vďaka tomu je každá ďaľšia série Women Data Academy lepšia a lepšia.

Celý projekt Women Data Academy z vnímam ako veľmi dobre vymyslený a ľudom z Aj Ty v IT sa podarilo trafiť klinec po hlavičke. Zodpovedá tomu aj vysoký dopyt uchádzačov, ktorý zakaždým predbehol kapacitu našich možností a museli sme uchádzačov vyberať. Prispôsobujeme sa však tomuto trendu a priebežne rastieme s ním.

Chcete sa o našich akadémiách Women Data Academy a Women Tester Academy dozvedieť viac?

Kliknite sem a prečítajte si, čo ponúkajú a prečo by ste sa ich účastníčkami mali stať aj vy.

arrow girls