girl

arrow

Petra Cross

Google, San Francisco

girl
Dievčatá, chcem sa s vami podeliť o veľké tajomstvo! Verím, že to je tajomstvo, lebo keby to tajomstvo nebolo, tak by sme nemali tak málo dievčat na technologických univerzitách. Mojím tajomstvom (alebo receptom) je toto:
  1. bola som obyčajné slovenské dievča, ktoré doštudovalo gymnázium
  2. rozhodla som sa študovať informatku (hlavne z lenivosti, lebo som sa nechcela bifľovat)
  3. doštudovala som informatiku (veď predsa skoro každý doštuduje)
  4. zamestnala som sa vo veľkej technologickej firme (to tiež nebol problém, lebo dopyt je omnoho väčší, než ponuka)
  5. a stala som sa profesionálnou ženou, ktorá je 100% nezávislá vďaka solvenostnosti, ktorú prináša práca v IT
Je to zaručený recept, ktorý sa dá ľahko replikovať, a ktorý odporúčam každej žene, ktorá si chce vyberať, kde a kedy bude pracovať (vďaka flexibilite, ktorú práca v IT prináša), ktorá chce precestovať celý svet, obliekať sa v najobľúbenejších značkách, a jesť v najlepších reštauráciách bez toho, aby sa obávala o financie. Práca v IT vám umožní žiť životným štýlom, o ktorom ste vždy snívali, kúpiť si dom vašich snov, a dať vašim deťom všetko, po čom túžia. Nechoďte tým istým smerom, ktorým idú ostatní. Choďte tam, kde to dáva najväčší zmysel. A to je jednoznačne IT.

 

Petra Cross je Žilinčanka, ktorá sa stala prvým vývojárom v Google z Česka a Slovenska. Pracuje tam už od roku 2005, kde najprv pracovala v Kalifornskej centrále v Mountain View na vyhľadávači, neskôr na Gmaili a dnes sa podieľa na vývoji mobilnej penaženky Android Pay v San Franciscu.
arrow girls