arrow

Média

Alebo čo o nás napísali doma aj v zahraničí

girls

Prečo ženy prenikajú do IT sveta ťažšie

etrend.sk

Podiel študentiek na fakultách informatiky na Slovensku rastie. Na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity sa za uplynulých päť rokov zdvojnásobil.

arrow

Vývojárka v Googli: Reči o tom, že ženy nemôžu byť dobré programátorky, sa dotkli aj mužov

dennikn.sk

Každý človek so zdravým rozumom môže vykonávať takúto prácu, hovorí prvá vývojárka Googlu zo Slovenska Petra Cross.

arrow

Binarbie, prvé IT bábiky na svete, ktoré pochádzajú zo Slovenska

sketcher.startitup.sk

This is Locco vytvorilo v spolupráci s klientom Aj Ty v IT jedinečnú kampaň orientovanú na nežné pohlavie. Vznikli tak prvé IT Barbie na svete.

arrow

Učia dievčatá programovať. Aj Ty v IT získalo od Googlu grant 200-tisíc eur

forbes.sk

Aj Ty v IT získa ako vôbec prvá nezisková organizácia na Slovensku podporu Google.org, filantropickej vetvy Googlu, aby spopularizovala kariéru v IT medzi mladými dievčatami. Vďaka finančnému daru 200-tisíc eur plánuje Aj Ty v IT počas trojročného obdobia osloviť takmer 5-tisíc stredoškoláčok po celom Slovensku prostredníctvom workshopov zameraných na základné programovacie zručnosti a zároveň chce vyškoliť tisíc dievčat v tých pokročilých.

arrow

Aj Ty v IT umožní 5-tisíc dievčatám nahliadnuť do sveta programovania

dennikn.sk

Aj Ty v IT získa ako vôbec prvá nezisková organizácia na Slovensku podporu Google.org, filantropickej vetvy Googlu. Ich spoločným cieľom je spopularizovať kariéru v IT medzi mladými dievčatami.

arrow

Na Slovensko prichádza projekt Akadémia programovania

microsoft.com

Je známe, že záujem dievčat o štúdium vety a technológií je v porovnaní s chlapcami nižší. Podľa rozsiahleho európskeho prieskumu spoločnosti Microsoft, ktorý sa realizoval minulý rok medzi vyše 11 500 školáčkami, záujem o IT u našich študentiek prudko klesá práve vo veku 13-16 rokov, kedy sa okrem iného začínajú zamýšľať nad budúcim vysokoškolským štúdiom.

arrow
1 2